جاده قزوین ـ کرج بوی مرگ می‌دهد

وی افزود: طرح نوروزی از 25 اسفند سال جاری تا 17 فروردین 93 در استان اجرا خواهد شد. در این طرح تمام دستگاه‌های ترافیکی مانند راه و شهرسازی، او‍‍رژانس، راهداری و پایانه‌ها با محور پلیس راه در این طرح، شرکت و در پایگاه‌ها مستقر می‌شوند. پلیس به‌عنوان یکی از این دستگاه‌ها با تمامی امکانات خود، همه محورهای ارتباطی قزوین را تحت کنترل خواهد داشت.

حسینی اضافه کرد: در زمان اجرای طرح نوروزی، پلیس راه جهت برقراری امنیت ترافیکی و بستری امن در تمام جاده‌های استان اقدامات رانندگان را به صورت محسوس و نامحسوس، کنترل و با متخلفان برابر با قانون برخورد خواهد کرد. مسافران قبل از مسافرت وسیله نقلیه خود را بازبینی کنند تا نقصی نداشته باشد.

وی خاطرنشان کرد: پلیس راه در ایام نوروز اتوبوس‌های ناوگان مسافربری را به لحاظ فنی از جمله ترمز، فرمان، سیستم روشنایی، سالم بودن سرعت سنج، داشتن آج کافی لاستیک‌ها و تجهیزات کمک‌های اولیه کنترل خواهد کرد.

فرمانده پلیس راه استان قزوین با بیان اینکه رانندگان اتوبوس‌های ناوگان مسافربری باید مدارک لازم از جمله گواهینامه و دفترچه ساعت زنی را به همراه داشته باشند، افزود: پلیس راه در صورت مشاهده هرگونه تخلف و نداشتن هریک از وسایل و یا امکانات یاد شده، ضمن اعمال قانون، از حرکت اتوبوس ممانعت و آن را به مبدا برخواهد گرداند. تخلف شرکت مربوطه هم برای بررسی در کمیسیون ماده 12 بررسی و مجازات قانونی برای متخلفان در این کمیسیون لحاظ خواهد شد.

حسینی تاکید کرد: رانندگان برای جلوگیری از انحرافات ذهنی در حین رانندگی با گوشی تلفن همراه صحبت نکرده و از خوردن و آشامیدن نیز بپرهیزند

/ 0 نظر / 35 بازدید