قول وزیر برای آسفالت پیست اتومبیلرانی آزادی

وزیر ورزش و جوانان از پیست اتومبیلرانی آزادی بازدید کرد و با ابراز خوشحالی از ماندگاری این رشته علی‌رغم تمامی مشکلات، قول داد که هرچه زودتر مشکل آسفالت پیست اتومبیلرانی را حل کند.

 

 صبح روز (پنجشنبه)، دکتر عباسی وزیر ورزش و جوانان به همراه سجادی معاون ورزش قهرمانی از پیست اتومبیلرانی مجموعه ورزشی آزادی تهران بازدید کردند و با با مسوولان و ورزشکاران این رشته گفت و گو کردند.

 

دراین مراسم که با حضور پیشکسوتان این رشته و سرپرست فدراسیون موتورسواری و اتومبیلرانی و همچنین ورزشکاران این رشته برگزار شد، عباسی از نزدیک در جریان گلایه‌ها و مشکلات و همچنین امکانات پیست اتومبیلرانی آزادی قرار گرفت و این نوید را به ورزشکاران این رشته داد که به زودی مشکلات فدراسیون و پیست اتومبیلرانی مورد بررسی قرار خواهد گرفت.

 

وزیر ورزش و جوانان در این بازدید گفت: یکی از رشته‌های پر مهیج و پرطرفدار برای جوانان، رشته اتومبیلرانی و موتورسواری است که امروزه با مشکلات زیادی از جمله نبود امکانات و تجهیزات لازم و نامناسب بودن آسفالت این محوطه مواجه است. برای رفع این مشکل به زودی جلسه مشترکی را با سرپرست این فدراسیون برگزار خواهیم کرد تا هر چه زودتر مشکلات این فدراسیون برطرف شود.

 

محمد عباسی، تاکید کرد: این فدراسیون ظرفیت‌های بسیار زیادی دارد و من خوشحالم از اینکه با توجه به کمبود امکانات و مشکلات زیادی که دارد تاکنون توانسته ماندگاری خود را برای علاقه‌مندان این رشته حفظ کند.

 

وی در ادامه خاطرنشان کرد: در دنیا رشته اتومبیلرانی و موتورسواری یکی از رشته‌های پرطرفدار است و یکی از رشته‌هایی است که می‌تواند در پُر کردن اوقات فراغت نسل جوان تاثیر بسزایی داشته باشد. لذا من تلاش خواهم کرد با برگزاری یک نشست مشترک اضطراری مشکلات این پیست، که از جمله نداشتن آسفالت مناسب برای ورزشکاران این رشته است را به زودی برطرف کنم و بار دیگر نشاط را به علاقه‌مندان این رشته برگردانم.

 

عباسی در پایان از تمامی ورزشکاران و علاقه‌مندان این رشته تشکر کرد و تصریح کرد: امروز آغاز جدیدی برای یک حرکت جدی و پرشتاب در جهت توسعه و گسترش این ورزش در کشور است و ما نیز تلاش خواهیم کرد بار دیگر با تکمیل کردن تجهیزات این پیست و دادن امکانات لازم مشکلان این رشته را به حداقل برسانیم.

 

در پایان کلاه ویژه از سوی قهرمانان خردسال این رشته به دکتر عباسی اهدا شد.

 

البته در این بازدید نماینده ورزشکاران و نایب رییس بانوان فدراسیون نیز به بیان مشکلات و گلایه‌مندی‌های خود پرداختند.

 

** در بازدید وزیر ورزش از پیست فدراسیون موتورسواری و اتومبیلرانی، نماینده ورزشکاران در این مراسم خطاب به دکتر عباسی اظهار کرد: عجیب به نظر می‌رسد که بعد از سالیان سال وزیر ورزش از چنین مجموعه‌ای بازدید به عمل آورده است. این رشته یکی از رشته‌های پرطرفدار در بین جوانان، نه تنها در ایران بلکه در کل دنیا است. اما متاسفانه همیشه مورد بی‌توجهی مسوولین ورزش کشور قرار گرفته و تاکنون هیچ مسوولی از ورزش به این رشته توجه جدی نداشته است.

 

وی گفت: یک اتومبیل مسابقه در کشور زمانی که ساخته می‌شود نزدیک به 200 میلیون هزینه دارد اما امروز به دلیل نامناسب بودن پیست هیچ اسپانسر و سازنده‌ای حاضر به حمایت از این پیست نیست.

 

این ورزشکار اتومبیلرانی تصریح کرد: نبود امکانات در این پیست سبب شده تا ورزشکار این رشته از امنیت جانی برخوردار نباشد و حتی نامناسب بودن آسفالت این پیست باعث کاهش طول عمر لاستیک ماشین‌هایی که هزینه‌های کلانی بر روی آنها انجام شده می‌شود. لذا من از وزیر ورزش تقاضا دارم با توجه به این مشکلات امنیت ورزشکاران را تامین کنند و با حمایت‌های خود سبب شوند تا اسپانسرهای این رشته به فدراسیون توجه ویژه‌ای داشته باشند.

 

** همچنین در ادامه "خدایی" نایب رییس بانوان فدراسیون موتورسواری و اتومبیلرانی خاطرنشان کرد: من نیز حضور وزیر ورزش را به فال نیک می‌گیرم و این امید را دارم که وی حداقل یک ریزنگاهی به این ورزش پرطرفدار داشته باشد و از نزدیک مشکلات ورزشکاران را لمس کند.

 

وی افزود: امروزه به دلیل نبود امکانات لازم در این پیست برای بخش بانوان موجب شده که اکثر بانوان علاقه‌مند به این رشته دیگر فعالیتی در اتومبیلرانی نداشته باشند و از این رشته عقب‌نشینی کنند. لذا از وزیر ورزش این تقاضا را دارم که با ریز نگاهی که به بانوان ورزشکار خواهند داشت بار دیگر موجب حضور دوباره بانوان اتومبیل سوار در این فدراسیون شوند

 

 
 
 
/ 0 نظر / 6 بازدید