موتورسیکلت الکتریکی با سرعت ۲۴۰ کیلومتر بر ساعت

این دومین سال متوالی است که موتورسیکلت الکتریکی MotoCzysz برنده رقابت‌های TT Zero می‌شود. این نمونه با بدنه فیبرکربنی و فاقد شاسی امسال توانست به رکورد سرعت متوسط ۱۶۰ کیلومتربرساعت دست پیدا کند.

موفقیت موتورسیکلت الکتریکی MotoCzysz در مسابقات TT Zero آنهم در دومین سال متوالی، باز هم توان بالا و سرعت قابل‌توجه موتورسیکلت‌های الکتریکی را اثبات کرد.

این موتورسیکلت توانست رکورد تازه سرعت متوسط بیش از ۱۶۰ کیلومتربرساعت را در پیست ۶۰ کیلومتری این مسابقه به جا بگذارد. در سال‌های پیشین این سرعت متوسط به ترتیب ۱۵۵ و ۱۴۰ کیلومتربرساعت بود.

به گزارش گیزمگ، دوربین‌های ثبت سرعت، حداکثر سرعت این موتورسیکلت را که فاقد شاسی و از جنس فیبرکربن تهیه شده و تنها ۲۳۸ کیلوگرم وزن دارد، ۲۴۰ کیلومتربرساعت ثبت کرده‌اند که در نوع خود فوق‌العاده است.

در کنار این موتورسیکلت سریع‌السیر و دیگر رقبای آن، ۴ گروه دانشگاهی نیز در این رقابت شرکت کرده بودند که اولین آنها با سرعت متوسط ۱۴۰ کیلومتربرساعت به خط پایان رسید و به عنوان سوم دست یافت.

پس از این تیم که برنده جایزه ۵۰۰۰ پوندی این رقابت‌ها برای تیم‌های دانشگاهی شد، تیم دانشگاه ام.آی.تی با همکاری بی.ام.و در جایگاه دوم تیم‌های دانشگاهی و مقام چهارم قرار گرفت.

با توجه به تلاش شرکت MotoCzysz برای ساخت موتورهای جدید D1g1tal Dr1ves با توانی بیش از ۲۰۰ اسب‌بخار که نتیجه بهبود بخش‌های داخلی و سیستم خنک‌کننده و افزایش بهره‌وری موتور است، می‌توان سرعت‌های بالاتری را از موتورسیکلت‌های تازه این شرکت انتظار داشت.

البته هنوز هم فاصله میان سرعت سریع‌ترین موتورسیکلت‌های الکتریکی با انواع بنزین‌سوز قابل‌توجه است و موتورسیکلت‌های بنزین‌سوز حدود ۲۸درصد سریع‌تر هستند.

آنها ۵۴ سال است که رکورد ۱۶۰ کیلومتربرساعت را پشت سر گذاشته‌اند و به نظر می‌رسد موتورسیکلت‌های الکتریکی برای رقابت تنگاتنگ با انواع بنزین‌سوز راهی طولانی را پیش‌رو داشته باشند.

 

/ 0 نظر / 4 بازدید