آموزش حرفه ای موتورسواری و رانندگی خودرو

مسابقات استقامت 24 ساعته رولکس در دیتونا
نویسنده : - ساعت ۱:٢۸ ‎ب.ظ روز دوشنبه ٥ اسفند ،۱۳٩٢
 
 

<:ARTICLE>

»» نکاتی که باید در مسابقات دیتونا دنبال کنید

مسابقات استقامت 24 ساعته رولکس در دیتونا یکی از معروف‌ترین مسابقات سرعت و استقامت بین المللی است که هر ساله در دیتونا در ایالت فلوریدا برگزار می‌شود. پیست این مسابقه، 5.73 کیلومتری است و به شکل بیضی می‌باشد. قبل از سال 91، این مسابقات با اسپانسری پپسی برگزار می‌شد اما از این سال، رولکس تأمین مالی آن را بر عهده گرفت. این جنگ‌ها را در داخل پیست با دقت تماشا کنید.

 

24 Hours of Daytona

Daytona Rolex 24 2014


کلاس GT لو مانز
پیکارهای اصیل خودرو ساز در مقابل خودرو ساز بین آستون مارتین، بی ام و، کوروِت، فراری، پورشه و SRT وایپر. جنگ کارخانه‌ها به بهترین شکل ممکن!

 

 

daytona 2014 rolex24

Daytona 2014 rolex24


برتری تیم میزبان
به عنوان مکمل کلاس GTLM، اگر طرفدار تیم‌های آمریکایی هستید، ایالت میشیگان نقش خود را در GTLM به خوبی ایفا کرده است، به گونه‌ای که SRT از خط اول و کوروِت از خط سوم مسابقه را شروع خواهند کرد!

 

 

Daytona 2014 rolex24

Daytona 2014 rolex24


آلمانی‌ها
اگر فکر می‌کنید که مطمئناً در کلاس GTLM یکی از تیم‌های آمریکایی برنده خواهند شد، باید بگویم که در اشتباه هستید، زیرا آلمان‌ها، یعنی همان تیم‌ها و خودروهایی که سال گذشته برنده‌ی مسابقه‌ی 24 ساعته ی لو مانز (Le Mans) شدند، در ردیف‌های دوم و پنجم مسابقه را آغاز خواهند کرد.

 

 

Daytona 2014 rolex24

Daytona 2014 rolex24


قدرت ستاره‌ها
پاتریک دِمپسی، بازیگر و راننده‌ی آمریکایی در مسابقات امسال با خودروی متعلق به خودش شرکت خواهد کرد، ولی قدرت اصلی ستاره‌ها را می توان در بین سایر راننده‌ها پیدا کرد. اسکات دیکسون قهرمان سری مسابقات IndyCar، تونی کانان قهرمان مسابقات Indy 500 2013، تیمو برنهارد راننده‌ی پورشه P1 و قهرمان چندین دوره‌ی مسابقات لو مانز، پاتریک لانگ از عوامل R&T و قهرمان uber و حداقل 100 راننده‌ی قوی دیگر این هفته در این مسابقه‌ی 24 ساعته شرکت خواهند کرد.

 

 

Daytona 2014 rolex24

Daytona 2014 rolex24


حضور خودروهای دیزلی
مزدا این هفته در مسابقه‌ی Rolex 24 با ارائه‌ی اولین خودروهای دیزلی مسابقه‌ای در این مسابقه مسیر جدیدی را آغاز خواهد کرد. نمونه‌های اولیه‌ی خودروی P2 آن‌ها خیلی سریع نیستند، ولی با داشتن برنامه‌ای 5 ساله، گسترش این پروژه اولویت اصلی آن‌ها می‌باشد.

 

 

Daytona 2014 rolex24

Daytona 2014 rolex24


مسابقات یکی می‌شوند، ما برنده می‌شویم
با تلفیق مسابقات ALMS و Grand-Am در مسابقات جدید TUDOR United SportsCar Championship، این هفته چهار کلاس مختلف از خودروها را خواهیم داشت که با یکدیگر مسابقه خواهند بود، این اولین باری است که در طی یک دهه‌ی اخیر چنین اتفاقی در دِیتونا رخ می‌دهد.

 

 

Daytona 2014 rolex24

Daytona 2014 rolex24


سریع مانند یک گلوله
کندترین زمان دورهای خودروها را می توان در کلاس GT دِیتونا یافت؛ ولی آن‌ها به دلیل داشتن بدنه‌های مخصوص که فشار محوری رو به پایین کمتری دارند، سرعت حداکثری‌شان از تمامی خودروها حتی از کلاس خودروهای Prototype نیز بالاتر است. آن‌ها درگستر هایی کوچک می‌باشند…!

 

 

Daytona 2014 rolex24

Daytona 2014 rolex24


آنچه اهمیت دارد
مسابقات اتومبیل رانی در آمریکا اکنون فقط از یک سری تشکیل شده است که مردم می‌توانند آن را دنبال کنند. این موضوع عالی نخواهد بود، و اشتباهاتی به وجود خواهد آمد، ولی اینجا در دِیتونا فرصت‌های جدید وجود خواهند داشت. ظهور یک عصر جدید، که امیدواریم برای مدت زمانی طولانی ادامه داشته باشد.

 

 

Rolex 24 Winners 2014

Rolex 24 Winners 2014


قرمز، سفید و آبی بیشتر
کمی بیشتر در مورد خودروهای آمریکایی در این مسابقه صحبت خواهیم کرد: خودروی کوروِت DP شورولت شانس زیادی در این مسابقه داشته و از خط آغازین مسابقه را شروع خواهد کرد. خودروی DP جدید فورد با موتور EcoBoost توربو تلاش می‌کند که بهترین عملکرد را در این مسابقه از خود نشان دهد. با وجود رقابت شدید بین این دو خودرو برای کسب مقام در مسابقه‌ی 24 ساعته ی Rolex 24، تماشای رقابت این دو رقیب قدیمی و آن چه که برای موفقیت انجام خواهند داد هیجان این مسابقه‌ی استقامتی را بسیار افزایش می‌دهد.

 

DAYTONA 24

DAYTONA 24