آموزش حرفه ای موتورسواری و رانندگی خودرو

در اتومبیلرانی، باید دو نکته را در نظر داشته باشید
نویسنده : ابوذر کیانپور - ساعت ۱٢:۱۸ ‎ق.ظ روز دوشنبه ٢٠ اردیبهشت ،۱۳٩٥
 

اول، جایی که باید به آن نگاه کنید جایی نیست که در کسری از ثانیه از آن عبور
خواهید کرد. در واقع باید جایی را نگاه کنید که به آنجا خواهید رفت نه جایی که در
آن هستید!!
دوم، هر چند که چشم انسان تنها توانایی فوکوس بر روی منطقه محدودی از
میدان دید را دارد، اما باید بتوانید فعالیتها و حرکات را در قسمتهایی که در فوکوس
دید شما نیست تشخیص دهید. ( این نکته را هم اضافه کنیم که چشم توانایی فوکوس بر روی  مساحت بسیار کوچکی از میدان دید را دارد. در واقع به یک مساحت کوچک نگاه می کنید و  مساحت بزرگ باقیمانده را می بینید!!) دقت به این نکته به خصوص در زمانی که با چند  خودروی دیگر در رقابتید حیاتی است.


 
 
آشنایی با اصول رانندگی تدافعی
نویسنده : ابوذر کیانپور - ساعت ۱٢:٠٤ ‎ق.ظ روز دوشنبه ٢٠ اردیبهشت ،۱۳٩٥
 
به طور کلی مهمترین اقدامی که  می تواند برای جلوگیری از بروز حوادث  انجام داد به پیشگیری از خطرات جاده ای و خطرات کاربران تقسیم می گردد:
خطرات جاده ای : خطرات جاده ای در شکل های مختلفی ظاهر می گردند . این خطرات می توانند به صورت طبیعی ، مصنوعی یا ترکیبی از این دو انجام شوند.
خطرات جاده ای جزء خصوصیات برجسته سطح جاده اند که می توانند تاثیر منفی بر توانایی شما در جهت کنترل وسیله نقلیه و یا دید شما بگذارند.
خطرات جاده ای شامل موارد زیر است :

 
 
 
نویسنده : ابوذر کیانپور - ساعت ۱۱:٤٦ ‎ب.ظ روز یکشنبه ۱٩ اردیبهشت ،۱۳٩٥
 

چند وقت پیش داشتم فکر میکردم که مهمترین اصلی که باعث جلوگیری از تصادف میشه چیه؟ خب می تونم فقط یه کلمه بگم: حرکت یکنواخت! برای همین بهتره یک سری اصولی رو که رعایتشون باعث کاهش احتمال تصادفات میشه رو بیان کنیم و مطمئن باشید با رعایت این اصول که در مطالب بعدی کامل تر هم خواهند شد، هیچ گاه باعث بروز تصادف نخواهید شد.


 
 
آموزش رانندگی حرفه ای
نویسنده : ابوذر کیانپور - ساعت ۱۱:٤۳ ‎ب.ظ روز یکشنبه ۱٩ اردیبهشت ،۱۳٩٥
 

اگر می خواهید به عنوان یک راننده کاملا حرفه ای مطرح شوید، باید تمام عادتهای قبلی را فراموش کنید. رانندگی یک علم است و بهترین راه یادگیری این علم، تغییر عادتهای رانندگی از پایه است.
اهمیتی ندارد که شما چقدر می توانید در یک جاده کوهستانی مارپیچ و یا در خیابانهای شهر تند بروید، و اهمیتی ندارد که از دید دیگران چقدر راننده خوبی هستید، رانندگی در پیست اتومبیلرانی مقوله ای کاملا مجزاست که نیازمند توانایی های خاص شماست.
در این قسمت، تکنیکهای کاربردی اتومبیلرانی را به شما آموزش خواهیم داد