آموزش حرفه ای موتورسواری و رانندگی خودرو

مهم‌ترین علل سوانح رانندگی در ایران
نویسنده : ابوذر کیانپور - ساعت ٧:٠٠ ‎ق.ظ روز پنجشنبه ٢٥ آبان ،۱۳٩۱
 

سردار اسکندر مومنی امروز در گفت‌وگو با فارس در ایلام اظهار داشت: سرعت غیرمجاز، سبقت غیرمجاز، عدم توجه به جلو، انحراف به چپ وسیله نقلیه، خواب‌آلودگی و ... از عوامل سوانح رانندگی در کشور است.

وی ادامه داد: شتاب و عجله رانندگان مهم‌ترین علل سوانح رانندگی در کشور است که به عنوان رئیس پلیس راهنمایی و رانندگی و یک کارشناس در این حوزه به این نتیجه رسیده‌ام.  
این فرمانده انتظامی اضافه کرد: استفاده از تلفن همراه، سبقت غیر مجاز و بسیاری از تخلف‌های دیگر راهنمایی و رانندگی ریشه در شتاب و عجله رانندگان دارد.
مومنی تصریح کرد: پلیس با گسترش سیستم‌های هوشمند باید در این راه تلاش کند چون از طریق روش‌های سنتی دیگر قادر به رفع این مشکل نخواهیم بود. 
* 16 میلیون خودرو در کشور وجود دارد
رئیس پلیس راهنمایی و رانندگی نیروی انتظامی جمهوری اسلامی گفت: در حال حاضر 16 میلیون خودرو در کشور شماره‌گذاری شده که در حال تردد هستند.
وی ادامه داد: کشور به سرعت در حال توسعه بوده، به عنوان مثال طی چند سال گذشته استان ایلام دارای چند شهرستان بوده و امسال به چند شهرستان تبدیل شده است.
این فرمانده انتظامی اضافه کرد: یکی از رویکرد‌های اصلی پلیس توسعه سیستم‌های هوشمند است به گونه‌ای که پلیس وجود داشته باشد و چه وجود نداشته باشد نظارت پلیس در تمام ساعات شبانه‌روز محقق شود.
مومنی تصریح کرد: مهم‌ترین بخش ماجرا نیز نیازمند همکاری اصحاب و رسانه در فرهنگ‌سازی بوده که باید همواره وجود داشته باشد تا ریشه شتاب و عجله برکنده شود.
رئیس پلیس راهنمایی و رانندگی نیروی انتظامی جمهوری اسلامی گفت: گواهینامه رانندگی مانند دیگر مهارت‌ها اگر از آن استفاده نشود ممکن است نیاز به بازآموزی داشته باشد.
وی ادامه داد: یکی از رویکرد‌های پلیس در سال جدید تحول بنیادین در صدور گواهینامه رانندگی است.
این فرمانده انتظامی اضافه کرد: اعلام شده که سه تحول بزرگ و بنیادین در راهنمایی و رانندگی انجام می‌شود که تغییر مدت اعتبار گواهینامه است. 
مومنی تصریح کرد: یکی دیگر از این تحولات نحوه آزمون گواهینامه و یکی دیگر هم تعداد گواهینامه‌هاست که باید تغییر یابد.
رئیس پلیس راهنمایی و رانندگی نیروی انتظامی جمهوری اسلامی گفت: در حال حاضر مدت اعتبار همه گواهینامه‌ها 10 ساله شده و این تا 65 سال سن افراد اجرایی می‌شود.
وی ادامه داد: در سن 66 تا 70 سال اعتبار گواهینامه‌ها پنج ساله شده و از سن 70 سال به بالا اعتبار گواهینامه‌ها دو ساله می‌شود.
این فرمانده انتظامی اضافه کرد: تعداد گواهینامه‌های صادره شده از شش گواهینامه به سه گواهینامه تغییر یافته است که در واقع پایه یک، دو و سه خواهد شد. 
*حق برگزاری آزمون گواهینامه از افسران بازنشسته ناجا گرفته می‌شود
مومنی تصریح کرد: آزمون گواهینامه رانندگی تا آخر سال از بخش خصوصی و آموزشگاه گرفته شده و صرفا افسران شاغل در نیروی انتظامی مجاز به برگزاری آزمون هستند.
رئیس پلیس راهنمایی و رانندگی نیروی انتظامی جمهوری اسلامی گفت: این دستگاه انتظامی معتقد است که گواهینامه رانندگی مانند داشتن کارت شناسایی ملی و شناسنامه یک حق عمومی نیست.
وی ادامه داد: گواهینامه یک امتیازی است و در یک فرصت برابر باید برای همه ایجاد شود هرکس مهارت لازم و آمادگی جسمی و روحی و همچنین دانش نظری لازم را داشت موفق به اخذ آن شود.  
*طرح زمستانه راهنمایی و رانندگی در آذر ماه آغاز می‌شود
این فرمانده انتظامی اضافه کرد: طرح زمستانه راهنمایی و رانندگی در آذر ماه آغاز می‌شود و زمان دقیق آن به زودی اطلاع‌رسانی خواهد شد.
مومنی تصریح کرد: این طرح تا آخر اسفند ماه در سراسر کشور ادامه دارد و امسال تمهیدات ویژه‌ای برای اجرای این طرح اندیشیده شده است.
رئیس پلیس راهنمایی و رانندگی نیروی انتظامی جمهوری اسلامی گفت: در خصوص ایام محرم نیز طرح ویژه‌ای آماده شده است و هماهنگی‌های لازم با همه دسته‌جات سینه‌زنی و عزاداری خواهد شد.
وی ادامه داد: همه هیئت‌ها باید یک نفر را به عنوان رابط معرفی کنند و همکارانم در راهنمایی و رانندگی باید همکاری لازم را با هیئت‌های عزاداری داشته باشند.
این فرمانده انتظامی اضافه کرد: همکارانم در راهنمایی و رانندگی در روان سازی ترافیک هیئت‌های سینه‌زنی و عزاداری باید نهایت همکاری را داشته باشند

 
 
پژو ۳۰۱
نویسنده : ابوذر کیانپور - ساعت ۱۱:٢٠ ‎ب.ظ روز جمعه ۱٩ آبان ،۱۳٩۱
 

کمپانی ماشین سازی فرانسوی پژو جدیدترین ماشین خود، پژو ۳۰۱ را که به عنوان یک خودرو ارزان طراحی کرده است در نمایشگاه ماشین فرانسه معرفی می کند.

 
 
 
تصاویر/ تفریح خطرناک جوانان بهشهری
نویسنده : ابوذر کیانپور - ساعت ۱:٥٤ ‎ق.ظ روز یکشنبه ۱٤ آبان ،۱۳٩۱