آموزش حرفه ای موتورسواری و رانندگی خودرو

مسابقه موتور سواری آن هم روی سقف یک کارخانه قدیمی
نویسنده : ابوذر کیانپور - ساعت ۱۱:٢٩ ‎ب.ظ روز سه‌شنبه ٢٥ مهر ،۱۳٩۱
 

تصاویری که در زیر می‌بینید  مربوط به مسابقه موتور سواری به مناسبت 150 امین سال تاسیس شرکت فیات ایتالیا است.

در مسابقه که با موتورهای وسپا برگزار شد، ‌موتور سواران در سه رشته روی بام شرکت فیات مسابقه دادند.

 


 
 
روز خونین موتورسواران پایتخت
نویسنده : ابوذر کیانپور - ساعت ٦:۳٠ ‎ب.ظ روز یکشنبه ۱٦ مهر ،۱۳٩۱
 

مدیر روابط عمومی اورژانس تهران از جراحت 10 تن در پی حوادث مرتبط با موتورسیکلت در روز گذشته خبرداد.

حسن عباسی در تشریح جزئیات این حوادث گفت: در یک مورد که در ساعت 9:06 روز گذشته در میدان منیریه رخ داد، یک دستگاه موتورسیکلت با سه عابرپیاده برخورد کرد که به دنبال آن عوامل اورژانس به محل حادثه اعزام شده‌اند.

عباسی هویت سه مصدوم را مردی 35 ساله، زنی 34 ساله و دختربچه‌ای هشت ساله عنوان کرد و گفت: عوامل اورژانس مصدومان حادثه را با دو دستگاه آمبولانس به بیمارستان لقمان منتقل کردند.

وی همچنین از برخورد خونین دو موتورسیکلت سوار با یکدیگر خبرداد و گفت: در جریان این حادثه دو مرد 20، 24 و دو مرد 18 ساله مصدوم شدند.

مدیرروابط عمومی اورژانس تهران اضافه کرد: تکنیسین‌های اورژانس پس از حضور در محل حادثه مصدومان را در ساعت 16:30 از میدان خراسان به بیمارستان سینا منتقل کردند.

عباسی با اشاره به تصادف میان یک دستگاه کامیون با موتورسیکلت نیز به ایسنا گفت: در جریان این حادثه که در ساعت 1:12 بامداد روز گذشته رخ داده یک موتورسیکلت که دارای سه سرنشین بود با یک کامیون برخورد کرد.

وی اضافه کرد: به دنبال این حادثه که در تقاطع اتوبان یادگار امام با اتوبان همت رخ داد، سه مرد 25، 15 و 16 ساله مصدوم شدند که عوامل اورژانس آنان را به بیمارستان حضرت رسول (ص) منتقل کردند.


 
 
اتومبیلرانی چهارمحال و بختیاری در کشور برتر شد
نویسنده : ابوذر کیانپور - ساعت ٤:٢٤ ‎ب.ظ روز شنبه ۱٥ مهر ،۱۳٩۱
 

رئیس هیئت موتورسواری و اتومبیلرانی چهارمحال و بختیاری از برتر شدن این هیئت در بین استان‌های کشور خبر داد.

خبرگزاری فارس: اتومبیلرانی چهارمحال و بختیاری در کشور برتر شد

قهرمان آماره  اظهار داشت: هیئت موتورسواری و اتومبیلرانی استان چهارمحال و بختیاری در ارزیابی این فدراسیون موفق به کسب عنوان برتر در بین استان‌های کشور شد.

وی افزود: در ارزیابی هیئت موتورسواری و اتومبیلرانی استان‌های کشور که توسط کمیته ارزیابی فدراسیون موتورسواری و اتومبیلرانی کشور انجام شد هیئت موتورسواری و اتومبیلرانی چهارمحال و بختیاری موفق شد از نظر تعداد مسابقات کشوری، رعایت ضوابط و آیین‌نامه‌ها و تعامل با وزارت ورزش و جوانان و ادارات استانی جزو سه استان برتر کشور قرار گیرد.

آماره از تلاش این هیئت در جذب سرمایه بخش خصوصی خبر داد و افزود: استقبال مردم و بخش خصوصی از این ورزش مطلوب است و در مسابقات مختلف که در این استان برگزار می‌شود ما شاهد حضور عموم مردم هستیم.

رئیس هیئت موتورسواری و اتومبیلرانی چهارمحال و بختیاری خواستار حضور و حمایت بخش خصوصی از ورزش این استان شد و گفت: بر اساس ارزیابی فدراسیون موفق شدیم عنوان هشتم کشوری را در زمینه جذب اعتبارات در سال 1390 کسب کنیم و امیدواریم با تعامل و همکاری بخش خصوصی در سال جاری بتوانیم با افزایش اعتبارات، برنامه‌های بیشتری در این استان برگزار کنیم.

وی با بیان اینکه این رشته ورزشی توجه طرفداران زیادی را در چهارمحال و بختیاری به خود جلب کرده است، بیان داشت: در صورت توجه بیشتر به این رشته ورزشی و فراهم کردن زیرساخت‌های آن می‌توانیم شاهد مشارکت بیشتر مردم در این رشته ورزشی باشیم.

آماره این رشته ورزشی را یکی از مهیج‌ترین رشته‌های ورزشی عنوان کرد و افزود: جوانان سراسر کشور خصوصا جوانان چهارمحال و بختیاری علاقه زیادی به این رشته‌ ورزشی دارند که باید تمام تلاش خودمان را برای برآورده کردن انتظارات آنان انجام دهیم


 
 
میشائیل شوماخر در پایان فصل 2012 از دنیای اتومبیلرانی خداحافظی کرد
نویسنده : ابوذر کیانپور - ساعت ٤:٢۱ ‎ب.ظ روز شنبه ۱٥ مهر ،۱۳٩۱
 

این راننده 43 ساله در سال 2006 یکبار از دنیای اتومبیلرانی خداحافظی کرد اما دو سال پیش بار دیگر با تیم مرسدس به رقابت‌های فرمول یک بازگشت اما پس از بازگشت نتوانست عملکرد سال‌های قبل خود را تکرار کند و زیر سایه هم تیمی 26 ساله‌اش "نیکو روزبرگ" قرار گرفت.

شوماخر اکنون در سال پایانی قرارداد خود قرار دارد و "گرهارد برگز"، رقیب پیشین او می گوید: فکر نمی‌کنم شوماخر قراردادش را با مرسدس تمدید کند. او تقریبا هیچ شانسی در مقایسه با روزبرگ ندارد. او باید قبول کند دیگر نمی‌تواند در رقابت با این راننده‌های جوان به پیروزی برسد.


 
 
ماشین مسابقه‌ای عجیب در سال 1914
نویسنده : ابوذر کیانپور - ساعت ۱:٤۸ ‎ب.ظ روز سه‌شنبه ۱۱ مهر ،۱۳٩۱
 

تصویری که در زیر می‌بینید متعلق به ماشین «A.L.F.A 40/60 HP» شرکت خودروسازی آلفا یا همان آلفارومئوی امروزی است که در سال 1914 سروصدای زیادی به‌پا کرد.

این ماشین یکی از تولیداتی بود که تا زمان خود در دنیای ماشین‌های مسابقه‌ای نظیر نداشت،  «A.L.F.A 40/60 HP» که به‌صورت آیرودینامیک طراحی شده بود می توانست در پیست مسابقه و همچنین در جاده مورد استفاده قرار بگیرد، مسئله ای که شاید امروز چیز عجیبی نباشد اما صد سال پیش یک ماشین مسابقه آنقدر‌ها جادار و راحت نبود که از آن بتوان در جاده استفاده کرد.

این خودرو عجیب دارای موتور 4 سیلندری بود که می‌توانست آن را به سرعت 137 کیلومتر در ساعت برساند که در زمان خود سرعت بالایی به حساب می‌آمد.

 

 

 


 
 
نتایج اولین دوره مسابقات سرعت اتومبیلرانی
نویسنده : ابوذر کیانپور - ساعت ٦:٢٤ ‎ب.ظ روز یکشنبه ٩ مهر ،۱۳٩۱
 

عنوان مسابقه :   اولین دوره مسابقات سرعت اتومبیلرانی

تاریخ و ساعت برگزاری :31 / 6/ ۱۳۹۱

مکان برگزاری :مجموعه ورزشی آزادی

 

 

http://mafiri.ir/site/index.php?option=com_content&view=article&id=616:%D9%86%D8%AA%D8%A7%DB%8C%D8%AC-%D9%85%D8%B3%D8%A7%D8%A8%D9%82%D8%A7%D8%AA-%D8%B3%D8%B1%D8%B9%D8%AA-%D8%A7%D8%AA%D9%88%D9%85%D8%A8%DB%8C%D9%84%D8%B1%D8%A7%D9%86%DB%8C-31-6-91&catid=56:2012-03-12-06-09-39&Itemid=226&lang=fa


 
 
موتورسواری نماینده دشتستان در رژه هفته دفاع مقدس
نویسنده : ابوذر کیانپور - ساعت ٦:۱٩ ‎ب.ظ روز یکشنبه ٩ مهر ،۱۳٩۱
  
 
موتورسواری نماینده دشتستان در رژه هفته دفاع مقدس
نویسنده : ابوذر کیانپور - ساعت ٦:۱٩ ‎ب.ظ روز یکشنبه ٩ مهر ،۱۳٩۱
  
 
افتتاح یکی از بزرگ‌ترین پیست‌های موتورسواری در جیرفت
نویسنده : ابوذر کیانپور - ساعت ٦:۱٥ ‎ب.ظ روز یکشنبه ٩ مهر ،۱۳٩۱
 

شهردار جیرفت گفت: یکی از بزرگ‌ترین پیست‌های موتورسواری جنوب شرق کشور در جیرفت افتتاح می‌شود.

خبرگزاری فارس: افتتاح یکی از بزرگ‌ترین پیست‌های موتورسواری در جیرفت

امان‌الله مختاری اظهار داشت: پیست موتورسواری موتور کراس و موتور ریس شهدای شهرداری جیرفت همزمان با هفته دفاع مقدس افتتاح می‌شود.

وی افزود: این پیست با ابعاد 100 در 200 متر احداث و دارای 12 مانع طبیعی و دست‌ساز است.

مختاری تصریح کرد: پیست موتورسواری موتور کراس و موتور ریس شهدای شهرداری جیرفت توسط استاد محمدرضا نیک‌زاد عضو کمیته فنی فدراسیون موتورسواری و اتومبیلرانی جمهوری اسلامی ایران در حال ساخت است.

وی با بیان اینکه این پیست از نظر استاندارد با پیست‌های معتبر کشور برابری دارد، خاطرنشان کرد: این پیست موتورسواری از بزرگ‌ترین پیست‌های موتورسواری جنوب شرق کشور است.

شهردار جیرفت با بیان اینکه این پیست در بزرگراه سلطان سیداحمد مقابل مسجد صراط احداث می‌شود، گفت: به زودی مسابقات موتورسواری شرق کشور در این پیست برگزار می‌شود.

مختاری اذعان داشت: این پیست هدیه‌ای از شهرداری و شورای اسلامی شهرستان جیرفت به جوانان غیور همیشه سبز سبزواران است.


 
 
مسابقات موتورسواری و اتومبیلرانی تصادفات رانندگی را کمتر می‌کند
نویسنده : ابوذر کیانپور - ساعت ٦:٠٥ ‎ب.ظ روز یکشنبه ٩ مهر ،۱۳٩۱
 

رئیس هیئت موتورسواری و اتومبیلرانی استان همدان گفت: مسابقات موتورسواری و اتومبیلرانی برای تخلیه هیجانات جوانان و کمتر شدن تخلفات رانندگی بسیار موثر است و آمار تصادفات و تلفات سوانح رانندگی را کمتر می‌کند.

خبرگزاری فارس: مسابقات اتومبیلرانی تصادفات رانندگی را کمتر می‌کند

محمدامین روحی ، در همدان در مورد مسابقاتی که هیئت در سال 91 برگزار کرده، اظهار داشت: سال 91 را به خوبی با برگزاری مسابقات رالی ویژه بانوان به مناسبت ولادت حضرت زهرا و روز زن شروع کردیم و با همکاری اداره کل ورزش و جوانان استان، معاونت بانوان و اعضای هیئت، مسابقه خوبی برگزار شد.

وی با اشاره به اینکه مسابقه بعدی، چند جانبه موتور کراس بود که از دوازده استان دعوت شد، افزود: به دلیل نزدیکی برگزاری مسابقات قهرمانی کشور شش استان اعلام آمادگی کرده و در این مسابقه شرکت کردند و این مسابقه به مناسبت هفته مبارزه با مواد مخدر با همکاری اداره کل بهزیستی استان، اداره کل ورزش و جوانان و فدراسیون موتورسواری و اتومبیلرانی جمهوری اسلامی ایران در دو روز و در دو کلاس 125 سی‌سی و 250 سی‌سی برگزار شد که در مجموع تیم استان همدان اول شد.

رئیس هیئت موتورسواری و اتومبیلرانی استان همدان اضافه کرد: همچنین در تیر ماه مسابقه رالی نقشه‌خوانی را در شهرستان ملایر داشتیم که با همکاری اداره ورزش و جوانان شهرستان ملایر، هیئت اتومبیلرانی ملایر و همچنین شهرداری ملایر برگزار شد.

وی با بیان اینکه این مسابقه به صورت آزاد برگزار شد، ادامه داد: سال گذشته دو مسابقه رالی در ملایر داشتیم و این سومین مسابقه‌ در ملایر بود و امیدوارم ادامه داشته و از طرف مسئولان شهرستان حمایت به صورت مداوم باشد.

روحی تصریح کرد: امیدواریم با برنامه‌ریزی درستی که برای برگزاری این مسابقات می‌شود مشکلاتی برای تامین منابع مالی و اعلام نتایج نداشته باشیم و از شهرستان‌های دیگر استان و مسئولان آن می‌خواهیم در برگزاری مسابقات و احداث پیست‌های اتومبیلرانی ما را یاری کنند.

وی با بیان اینکه رشته موتورسواری و اتومبیلرانی یک رشته پر هیجان و جوان‌پسند است، گفت: همان طور که می‌دانید این مسابقات برای تخلیه هیجانات جوانان و کمتر شدن تخلفات رانندگی بسیار موثر است و اگر این امر تحقق پیدا کند مطمئن باشید آمار تصادفات و تلفات سوانح رانندگی کمتر خواهد شد.

رئیس هیئت موتورسواری و اتومبیلرانی همدان درباره برنامه‌های هیئت تا پایان سال جاری یادآور شد: برنامه‌هایی که تا پایان سال داریم برگزاری مسابقه رالی در شهر همدان، برگزاری مجمع انتخاباتی رئیس فدراسیون در تهران، برگزاری مسابقه موتورسواری به مناسبت هفته ناجا با همکاری نیروی انتظامی، برگزاری مسابقه شیب‌نوردی موتور کراس و موتور تریل، راه‌اندازی آموزشگاه موتورسواری، برگزاری مسابقه اتومبیلرانی ریس، برگزاری مسابقه درگ و چند کلاس آموزش است.

وی خاطرنشان کرد: تنها خواهشی که از مسئولان داریم این است که ورزش نیاز به حامی دارد و اداره ورزش و جوانان نمی‌تواند به تنهایی این کار را انجام دهد و نیازمند وارد کار شدن شهرداری و استانداری به این امر هستیم.

روحی افزود: همدان از لحاظ زیرساختی در این رشته بسیار ضعیف است و نوید این را می‌دهیم با آمدن استاندار جدید چون سابقه ایشان نشان می‌دهد یکی از علاقه‌مندان به ورزش است، یک اتفاق خوب در استان بیافتد و زیرساخت‌های اتومبیلرانی نیز در استان ما ساخته شود.