آموزش حرفه ای موتورسواری و رانندگی خودرو

پیرزن موتور سنگین سوار
نویسنده : ابوذر کیانپور - ساعت ٢:٤٢ ‎ق.ظ روز سه‌شنبه ۳۱ امرداد ،۱۳٩۱
 

 
 
گردهمایی اتومبیلهای کلاسیک به حمایت مردم زلزله زده آذربایجان 2 شهریورماه 1391
نویسنده : ابوذر کیانپور - ساعت ٧:٢٢ ‎ب.ظ روز دوشنبه ۳٠ امرداد ،۱۳٩۱
 

 


 
 
حسابداری، بیکاری وموتور سواری
نویسنده : ابوذر کیانپور - ساعت ۱٠:٥۳ ‎ب.ظ روز جمعه ٢٧ امرداد ،۱۳٩۱
 

هموطن آنلاین – من قبلا در خیابان به صورت گذری کار می‌کردم ولی در خیابان ماندن شرایط و سختی‌های خودش را دارد. درآمد روزانه ام مشخص نیست،در ماه حدود یک و نیم میلیون از این شغل درآمد دارم.
"همیشه در خیابان بودن از لابه لای ماشین ها عبور کردن در ترافیک ها خم به ابرو نیاوردن و هنگام پرداخت پول بنزین خوشحال بودن."...
سرچهارراه ایستاده اند و داد می زنند…

موتورسواری می گوید درآمدش خوب است، از یک راننده تاکسی بیشتر درآمد دارم چون در ترافیک نمی مانیم، زودتر به مسیر مورد نظر می رسم؛ اکثر کسانی که سوار بر موتور می شوند عجله دارند و حاضرند پول بیشتری بپردازند.
الاف نیستم...!

از صورتش عرق می ریزد به خاطر گرمای آفتاب ظهر کلاه ایمنی اش را از دسته موتور آویزان کرده، جلوی پای مسافران ترمز می کند و با نگاه کردن به صورت آنها می گویند موتور...
در هرلحظه جانت را باید کف دستت بگیری

موتور سوار کهنه کاری به نظر می رسد چشمانش تمام خیابان را می پاید اگر کسی کمی عجله در حرکاتش مشاهده شود به سراغش می رود.
موتور سوار به خبرنگار می گوید: «الاف نیستم که پشت موتور می نشینم، اگر درآمد نداشتم به سراغ مسافرکشی با موتور نمی رفتم» مسافرکشی با موتور درآمدش از تاکسی ها نیز بیشتر است چون هم ترافیک کمتری دارد و اگر مسافر را به موقع به مسیرش برسانید پول بهتری می دهد اما فرقش باماشین این است که «در موتورسواری باید هر لحظه جانت را کف دست بگیری و امکان اینکه کف خیابان پخش شوید وجود دارد.
موتور سریع با کولر

موتورسوار جوانی در میدان هفت تیر با صدای بلند به رهگذران می گوید: موتور سریع با کولر
حسن می گوید: موتورسواری را دوست دارم و فقط به عنوان کار به آن نگاه نمی کنم. گرما و سرما و خطراتی مانند لیز خوردن دارد اما اگر از کلاه ایمنی استفاده کنی خطراتش کمتر می شود.
در روز اگر 40، 50 هزار تومان درآمد نداشته باشم به خانه بر نمی گردم

موتور سوار درباره میزان درآمدش به خبرنگار می گوید:در روز اگر 40، 50 هزار تومان درآمد نداشته باشم به خانه بر نمی گردم هرچند خرج موتور را هم باید در نظر گرفت.
راه های دیگری هم برای کسب درآمد از موتورسواری وجود دارد.
درآمد 70 هزار تومان در روز!

مسوول یک پیک موتوری واقع در بازار بزرگ تهران به خبرنگار می گوید: اگر موتورسواران به مناطق تهران مسلط باشند درآمد 70 هزار تومان در روز خواهند داشت بستگی به خودشان دارد که چقدر مسیرها را زود پیدا کنند و برگردنند.
موتورسوار این پیک می گوید من قبلا در خیابان به صورت گذری کار می کردم ولی در خیابان ماندن شرایط و سختی های خودش را دارد. درآمد روزانه ام مشخص نیست، در ماه حدود یک و نیم میلیون از این شغل درآمد دارم.
ازتولید به فروشنده

پخش لوازم تجاری و بازاریابی برای شرکت های مختلف از دیگر کارهایی است که موتورسواران انجام می دهند؛ شرکتی در آگهی خود عنوان می کند حقوق ثابت 700 هزار تومان به علاوه مزایا. این شرکت شرح کار را به خبرنگار می گوید: باید اجناس را از شرکت تحویل بگیرید و به آدرس های مشخص پخش کنید. برای این کار باید 2 میلیون تومان سفته در گرو شرکت بگذارید.
حسابداری، بیکاری وموتور سواری

محمد جوان 24 ساله در چهارراه ناصرخسرو کنار موتورش ایستاده و منتظر مراجعه مسافران است؛ در گفت و گو با خبرنگار می گوید؛ فوق دیپلم حسابداری هستم، مدتی در یک شرکت خصوصی حسابداری می کردم ولی الان بیکار شده ام، ترجیح می دهم بیکار نباشم و با موتور کار می کنم. خدا را شکر از کارم راضی هستم.
فقط کافی است که بخواهید

کسب رزق و روزی حلال از هر راهی باشد ستودنی است و بیکاری بزرگترین آفت انسان؛ فقط کافی است که بخواهید.

 
 

 
 
طویل ترین موتور سیکلت جهان با ۲۵ سرنشین درکتاب رکوردها ثبت شد
نویسنده : ابوذر کیانپور - ساعت ۱٠:۳۱ ‎ب.ظ روز جمعه ۱۳ امرداد ،۱۳٩۱
 

کالین فورز برای اینکه نام خود را در کتاب گنیس ثبت کند دست به ساخت طویل ترین موتورسیکلت جهان زد. موتور سیکلت ساخت وی دارای ۲۵ صندلی برای نشستن ۲۵ سرنشین و ۷۲ فوت طول دارد وی برای ثبت این رکورد ۲۵ نفر را صوار موتور سیکلت خود کرد و مسیری را با سرعت ۳۵ مایل بر ساعت طی مسافت نمود . هرچند فورز توانسته با ساخت این موتور سیکلت نام خود را در کتاب رکوردها ثبت نماید اما گشت و گذار با دوستان به همراه این موتور سیکلت کاری عقلایی بنظر نمی رسد.


 
 
موتورسیکلت الکتریکی با سرعت ۲۴۰ کیلومتر بر ساعت
نویسنده : ابوذر کیانپور - ساعت ۱٠:٢٩ ‎ب.ظ روز جمعه ۱۳ امرداد ،۱۳٩۱
 

این دومین سال متوالی است که موتورسیکلت الکتریکی MotoCzysz برنده رقابت‌های TT Zero می‌شود. این نمونه با بدنه فیبرکربنی و فاقد شاسی امسال توانست به رکورد سرعت متوسط ۱۶۰ کیلومتربرساعت دست پیدا کند.

موفقیت موتورسیکلت الکتریکی MotoCzysz در مسابقات TT Zero آنهم در دومین سال متوالی، باز هم توان بالا و سرعت قابل‌توجه موتورسیکلت‌های الکتریکی را اثبات کرد.

این موتورسیکلت توانست رکورد تازه سرعت متوسط بیش از ۱۶۰ کیلومتربرساعت را در پیست ۶۰ کیلومتری این مسابقه به جا بگذارد. در سال‌های پیشین این سرعت متوسط به ترتیب ۱۵۵ و ۱۴۰ کیلومتربرساعت بود.

به گزارش گیزمگ، دوربین‌های ثبت سرعت، حداکثر سرعت این موتورسیکلت را که فاقد شاسی و از جنس فیبرکربن تهیه شده و تنها ۲۳۸ کیلوگرم وزن دارد، ۲۴۰ کیلومتربرساعت ثبت کرده‌اند که در نوع خود فوق‌العاده است.

در کنار این موتورسیکلت سریع‌السیر و دیگر رقبای آن، ۴ گروه دانشگاهی نیز در این رقابت شرکت کرده بودند که اولین آنها با سرعت متوسط ۱۴۰ کیلومتربرساعت به خط پایان رسید و به عنوان سوم دست یافت.

پس از این تیم که برنده جایزه ۵۰۰۰ پوندی این رقابت‌ها برای تیم‌های دانشگاهی شد، تیم دانشگاه ام.آی.تی با همکاری بی.ام.و در جایگاه دوم تیم‌های دانشگاهی و مقام چهارم قرار گرفت.

با توجه به تلاش شرکت MotoCzysz برای ساخت موتورهای جدید D1g1tal Dr1ves با توانی بیش از ۲۰۰ اسب‌بخار که نتیجه بهبود بخش‌های داخلی و سیستم خنک‌کننده و افزایش بهره‌وری موتور است، می‌توان سرعت‌های بالاتری را از موتورسیکلت‌های تازه این شرکت انتظار داشت.

البته هنوز هم فاصله میان سرعت سریع‌ترین موتورسیکلت‌های الکتریکی با انواع بنزین‌سوز قابل‌توجه است و موتورسیکلت‌های بنزین‌سوز حدود ۲۸درصد سریع‌تر هستند.

آنها ۵۴ سال است که رکورد ۱۶۰ کیلومتربرساعت را پشت سر گذاشته‌اند و به نظر می‌رسد موتورسیکلت‌های الکتریکی برای رقابت تنگاتنگ با انواع بنزین‌سوز راهی طولانی را پیش‌رو داشته باشند.

 


 
 
نسل تکامل یافته موتورسیکلت ها
نویسنده : ابوذر کیانپور - ساعت ۱٠:٢۱ ‎ب.ظ روز جمعه ۱۳ امرداد ،۱۳٩۱
 

 

این موتور ها دارای خصوصیات متمایز با موتور سیکلت های حال حاضر هستند و نسل تکامل یافته هستند.

تصاویری از نسل جدیدی از موتور سیکلت ها با سرعت 250 کیلومتر در ساعت

تصاویری از نسل جدیدی از موتور سیکلت ها با سرعت 250 کیلومتر در ساعت